עבודה באפריקה

ישנו מסלול כמעט קבוע לצעירים הישראליים עד אשר הם מתבססים בעבודה מכובדת בישראל. הם מתגייסים לצבא, משתחררים אחרי שלוש שנים, יוצאים לטיול ארוך וחובק עולם עם שחרורם, חוזרים לארץ, מחפשים את עצמם, לא מוצאים ואז נפתחת האופציה של עבודה בחול.

עבודה בחול היא משהו שכיום קורץ ומושך צעירים רבים, בעיקר בסביבות עד גיל 25-26. מעטים הצעירים אשר בגיל כזה הצליחו להשתלב בישראל בעבודה מכובדת עם שכר הולם, מכיוון שעבודות אלו מצריכות השכלה נרחבת, שרק היא אורכת מינימום שלוש שנים של תואר ראשון, לצד ניסיון עשיר אשר נדרש ברוב מקומות העבודה. הצעירים של היום פחות סבלניים ורובם נוטים לדחות את הקץ של כניסה למערכת לימודים תובענית, ומעוניינים עד אז לעשות את "המכה" באמצעות עבודה בחול. אחד היעדים המועדפים כיום הוא אפריקה – בעיקר באזור דרום אפריקה, המזמין אליו ישראלים רבים לעבוד ולרוויח כסף.

עבודה באפריקה מציעה למעשה לעובד הצעיר שתי חוויות בעבודה אחת – השהות בחול עם חבר'ה צעירים ששואפים להרוויח וליהנות, והאפשרות להרוויח סכומים גבוהים בהרבה מאשר מה שהיו מרוויחים בארץ באותה עבודה ובאותה כמות של שעות עבודה.

הסוגים העיקריים והפופולאריים ביותר של עבודה באפריקה מחלקים לרוב לפי עיסוק של בנים ובנות, אבל לא רק. עבודה באפריקה עבודה באפריקה עיקרית אצל גברים, בעיקר בארצות הברית, היא בהובלות, או מובינג לפי המינוח האנגלי. נכון, זו עבודה פיזית קשה מאוד עם מספר רב של שעות עבודה אך בניגוד למובילים בארץ, הכסף שניתן להרוויח באמצעות עבודה באפריקה בעבודה זו הוא ענק.

הענף המועדף בעבודה באפריקה בעיקר על הבנות, גם כן בעיקר בארצות הברית אך כיום גם באירופה, הוא תחום המכירות בעגלות. זהו תחום הנפוץ ביותר בקרב ישראלים, שנחשבים בעיני הבן אדם הממוצע כאנשי מכירות מעולים, עם חוצפה חיובית ורצון עז להרוויח הרבה כסף. עבודה באפריקה בעגלות כוללת בעיקר מכירת מוצרי קוסמטיקה וטיפוח או מוצרים מבית היוצר של מפעלי ים המלח.

צרו קשר לבירורים ושאלות ללא התחייבות