עבודה באלסקה

כאשר חושבים על אלסקה, עולים בדמיוננו תמונות של קרח, פינגווינים, איגלו וקור, הרבה קור. חשבו טוב שוב – אלסקה היא כבר מזמן לא המקום הקריר בעולם, אלא להפך – היא יעד חם במיוחד לישראלים שרוצים לעבוד בחול. מבחר אופציות העבודה באלסקה אינו גדול, והוא מסתכם בעיקר בעבודות דיג שונות. העבודה נשמעת פשוטה עבור רובנו, אך לא כולם מודעים ליתרונות והחסרונות של העבודה במקום כמו אלסקה. קיבצנו עבורכם מספר נקודות שחשוב לקחת בחשבון לפני הנסיעה.

תנאי העבודה באלסקה

עבודה באלסקה מאפשרת לכם עבודות די פשוטות כמו דיג, אך יחד עם זאת, מעמידה בפניכם תנאי מזג אוויר לא פשוטים של קור, סופות גשמים ושלגים. לא כולם יכולים לעמוד בתנאי האקלים הקיצוני של אלסקה, בייחוד הישראלים שרגילים למזג האוויר הים תיכוני החם. מאידך, זוהי חוויה חד פעמית שלא תזדמן לכם שוב, ויחד עם החיסרון הגדול של מזג אוויר בעייתי, ישראלים רבים לא מהססים ללכת על זה ולנסוע לאלסקה. מבחינת תנאי שכר ומחייה, לכל חברה יש את התנאים שלה. חשוב לבדוק עם החברה מהם התנאים שלכם, תקופת העבודה, וכו', על מנת לוודא שהעבודה אכן תהיה רווחית עבורכם.

סוג העבודה

כאמור, אחד האופציות העיקריות לעבודה באלסקה היא דיג. לא כולנו אוהבים לדוג דגים, או התנסנו בעבר בדייג, ובכל זאת, דייג הוא אחד הענפים החשובים בעבודה באלסקה. לכן עליכם לחשוב טוב האם זוהי העבודה שאנו חולמים עליה בחו"ל, או שמא ישנן עבודות אחרות בהן היינו רוצים לעבוד כמו הובלות, אבטחה, מכירות וכד'. יש כאלו שתופסים את עבודת הדיג כעבודה לא מאתגרת מספיק, ויש כאלו שדיג נשמע להם חוויה מיוחדת ומרתקת. יש לעשות חושבין ולהגיע להחלטה האם העבודה הזו מתאימה לכם או לא.

החוויה

החוויה בעבודה באלסקה היא חוויה יוצאת דופן, ויש לקחת זאת בחשבון. לא מדובר במקום כמו ארצות הברית, או אירופה – שם תנאי מזג האוויר סדירים וידועים לנו פחות או יותר, המנטליות האמריקאית או האירופית מוכרת לנו, וכן דרכי התקשורת כמו שפה, אינטרנט וכד' מוכרות לנו. אלסקה היא מקום מבודד, ולא תמיד תמצאו חיבור לרשת האינטרנט, או דוברי אנגלית בסביבה. חשוב לקחת זאת בחשבון – כל אלו עשויים להשפיע על החוויה האישית שלכם במהלך עבודתכם באלסקה, לטובה או לרעה.

לסיכום, עבודה באלסקה היא עבודה מאתגרת כמו כל עבודה בחו"ל, ויחד עם זאת, חשוב לזכור כי מדובר בעבודה שונה באופייה משאר העבודות המוצעות לכם בחו"ל. חשוב לקחת זאת בחשבון לפני שנוסעים אל היעד. מומלץ כמובן להתייעץ עם החברות המובילות בתחום העבודה באלסקה על מנת לקבל פרטים נוספים אודות המקום ואופי העבודה.

צרו קשר לבירורים ושאלות ללא התחייבות