תהליך הוצאת ויזה לארה"ב

תהליך הוצאת ויזה לארצות הברית אולי נראה מסובך, אבל הוא די פשוט. אם אין לכם עבר פלילי או כל עניין אחר שעלול לעכב את בקשתכם, בקשתכם לוויזה תאושר (או שלא תאושר) לאחר שתעברו את התהליך הבא:

מילוי טפסים ושליחתם לשגרירות

מילוי הטפסים הוא הצעד הראשון בתהליך הוצאת ויזה לארצות הברית. הטפסים הדרושים לכם מצויים באתר שגרירות ארצות הברית. בטופס זה אתם ממלאים את הסיבה שלמענה אתם מעוניינים לנסוע לארצות הברית ולכן מבקשים אישור להיכנס למדינה. אתם מסבירים מה הוא הרקע שלכם, מי אתם ונותנים כמה שיותר פרטים שישמשו כרקע לטיפול בבקשה שלכם. חשוב להדגיש שאין שום אפשרות להתחיל את תהליך הבקשה לקבלת ויזה ללא מילוי הטפסים הללו.

עלותם של הטפסים הללו (כולל אגרת הטיפול בבקשה להוצאת ויזה), נכון לשנת 2010, הוא 22 דולרים. אם אתם מעוניינים לשלב בעלות הטיפול גם קביעת ראיון בשגרירות (שאותו תאלצו לעשות בשלב הבא לאחר מילוי ושליחת הטפסים) דרך הטלפון עלות הטיפול הכולל היא 27 דולרים. לאחר מילוי הטפסים עליכם לשלוח אותם דרך הדואר לשגרירות ארצות הברית בתל אביב. חושב לציין עוד כי אין בעצם מילוי הטפסים אישור כי תקבלו את הויזה בסופו של התהליך.

קביעת תור

לאחר שמילאתם את כל הטפסים ושלחתם אותם לייעודם בשגרירות, מוטלת עליכם האחריות לקבוע תור לפגישה עם אנשי השגרירות. לראיון זה ישנה חשיבות מרבית בתהליך הוצאת הוויזה ולפי הנאמר בראיון זה ובהתאם לטפסים ולפרטים שתציגו באותו הראיון תישקל בקשתכם לוויזה לחיוב או לשלילה.

איסוף טפסים

בשלב זה עליכם לאסוף גם כמה שיותר טפסים שרלוונטיים לבקשתכם ושמוכיחים את הרקע שלכם. חשוב במיוחד להציג כל הוכחה שיש לכם שאינכם מעוניינים להשתקע בארצות הברית לצורכי עבודה או הגירה, שיש לכם דבר מה המחייב אתכם לחזור לארץ בתום שהותכם בארצות הברית.

אם הנכם שכירים, עליכם להציג תלושי שכר וטפסים מהבנק המעידים על פעילותכם הבנקאית בשלושת החדשים האחרונים, להציג מסמכים ממקום עבודתכם המאשרים כי הנכם מתכננים לנסוע לארצות הברית וכי מקום העבודה מאשר זאת, וטפסים אחרים כגון ביטוח מנהלים, חסכונות בבנק וכדומה אם זה רלוונטי לגביכם.

אם הנכם עצמאיים, חשוב כי תביאו עמכם לראיון טפסים המוכיחים את פעילותכם העסקית, מכתב בשפה האנגלית מרואה החשבון או מיועץ המס שלכם המסבירים כי יש לכם פעילות פיננסית המערבת ניהול עסק וכי אינכם עוזבים לארצות הברית כדי להימנע מתשלום חובות בישראל.

פגישה בשגרירות וראיון

לאחר שאספתם את כל הטפסים הדרושים לכן, הגיעו לראיון שנקבע לכם. הביאו עמכם דרכון, טופס קבלה המוכיח כי שלמתם את אגרת הוויזה, אישור כי הוזמנתם לראיון, שתי תמונות פספורט וטופס DS. טופס DS160 הוא טופס מקוון שמילויו נעשה באמצעות האינטרנט במחשב. הטופס הוא בעצם שאלון מקוון שדרכו הנכם נותנים רקע על עצמכם ועל הסיבה שבגללה אתם מעוניינים לקבל ויזה.

לפני שתגיעו לחדר שבו יתקיים הראיון, תתבקשו לזהות את עצמכם באמצעות הגשת תביעת אצבעות ומענה על מספר שאלות קצרות, לאחר מכן יאמתו את תביעת האצבעות ורק לאחר מכן יקראו לכם לראיון עם הקונסול או אם כל עובד אחר בשגרירות המופקד על כך. הראיון הוא ראיון קצר למדי, אורכו הוא בין 5 ל-10 דקות לכל היותר.
אם יש לכם שאלות לגבי ויזה לארה"ב ניתן ליצור עימנו קשר. בנוסף, היום קיימות חברות שעוזרות ומזרזות את התהליך כמו ויזה לארה"ב עם Visa2All

צרו קשר לבירורים ושאלות ללא התחייבות